Exhibit Award Winners
Family Award
The Johnson Family - Mike, Joann, Melissa, Micah, Megan, & Julianna
The Family Award may be given to the family group with the highest number of Quality points and showing versatility with multiple entries in a variety of categories. Registration forms are available in the Fair office. The family must register by 9:00 am Friday.
Youth Award
Samantha Nuse
This prize is given to the youth with the highest number of quality points, provided that the exhibitor has won awards in six departments and no more than 50% of his/her quality points have come from any one department.
Robert Struble Award
Cameron Wallace (2021)
The Robert G. Struble Award is given to the youth exhibitor who excels in two of the following: Agriculture, Education and Conservation.
Adult Award
Cindy Wallace (2021)
This prize is given to the individual with the highest number of quality points, provided that the exhibitor has won awards in six departments and no more than 50% of his/her quality points have come from any one department.
David Whenry Award
Larry Thompson
The David J. Whenry Award will be given to the adult exhibitor who excels in Vegetables and Specimen Flowers.
Contest Winners
Lip Sync Contest
Elementary School Division:
1st Place
“Dance Girls” - Annie, Paisley, Emma, Francesca, & Mary performing Timber by Pitbull
2nd Place
“The Galaxy Girls” - Lila & Elora performing Higher Power by Coldplay
3rd Place
Alex & Katelyn performing Girl on Fire by Alicia Keys
Middle School Division:
1st Place
Sarah & Maddy performing Singing in the Rain
Adult Division:
1st Place
Becka performing What Makes You Beautiful by One Direction
Best of Show:
Dance Girls
Homemade Beer & Wine
Lager Light:
Andrea Gosselin (2021)
Cider:
Andrea Gosselin (2021)
Cow Milking
Student & Teacher:
Reece & Rebecca
Battle of the Crowns:
2022 Fair Queen Ella Troiano
Farmers:
Tricia Walker
Farm Show 5K Run & Walk
1st Place - Stephen Haas (2021)
2nd Place - Joshua Alcorn (2021)
3rd Place - Luke Nigro (2021)